Terapia alkoholowa – detoks, psychoterapia i wyzdrowienie.

Terapia alkoholowa – czym jest detoks alkoholowy?

Podczas leczenia alkoholizmu, gdy zgłaszają się osoby uzależnione będące w ciągu alkoholowym, niezależnie od tego, czy same, czy poprzez wyroki sądowe, pierwszą rzeczą, jak w ogóle istnieje w klinikach leczenia alkoholizmu jest poddanie osoby uzależnionej terapii mającej na celu odtrucie alkoholowe. Tego typu terapia odtruwająca trwa według zaleceń od 7 do 10 dni. Długość jej trwania jest ustalana według różnych wytycznych, począwszy od siły nałogu i czasu, od kiedy alkoholik nadużywa alkoholu po to jak długo jest w ciągu i co wykazują badania diagnostyczne. Terapia alkoholowa – odtruwająca jest przeprowadzana na zamkniętych oddziałach, gdzie chory jest pod nadzorem personelu 24 godziny na dobę. Podczas odtruwania alkoholowego podawane są takie wzmacniające pierwiastki jak potas, magnez czy witaminy z grupy B. Dodatkowo mogą też być podawane środki działające doraźnie na dolegliwości zwane z nagłym odstawieniem alkoholu, takie jak środki przeciwbólowe czy wyciszające. Należy pamiętać, że detoks nie jest możliwy do przeprowadzenia w domu, a jeżeli nawet ktoś będzie próbował będzie nieskuteczny, a przede wszystkim niebezpieczny. Chory pod wpływem braku alkoholu podczas odtruwania może być agresywny, cierpieć na bezsenność, lub nawet mieć omamy. Do tego dochodzą fizyczne dolegliwości często bardzo dużym nasileniu, takie jak bóle, dreszcze, potliwość, biegunka i wymioty.

Terapia alkoholowa – terapie indywidualne i grupowe.

Na sam początek informacji na temat tego, jak wygląda kwestia psychoterapii i wsparcia należy uświadomić sobie, że psychoterapię niezależnie od powodu nigdy nie mogą przynieść sukcesu bez chęci ze strony pacjenta. Dlatego też terapia alkoholowa dla osób zgłaszających się na leczenie uzależnienia musi rozpocząć się od tego, że osoba chora przyznać sama przed sobą, jak i terapeutą, że jest alkoholikiem oraz że chce podjąć się leczenia. Dopiero wtedy można zacząć prowadzić właściwą terapię zarówno indywidualną, jak i grupową. To, jakie będą sprawdzone, kiedy i w jakim systemie zależy w głównej mierze od tego, jaką opinię wystawi terapeuta, ale też duży wpływ na to ma także zdanie pacjenta na temat tego, podczas jakiej formy terapii będzie mu łatwiej się otworzyć, czy ogólnie, jakie spotkania preferuje.

Terapia alkoholowa – wyzdrowienie.

Nie ma czegoś takiego jak wyzdrowienie z alkoholizmu. Człowiek do końca życia pozostaje osobą uzależnioną. Terapia jednak sprawia, że przy dużej motywacji i świadomości osoby chorej, nie będzie ona sięgała po alkohol. Jakkolwiek to nie brzmi, szczególnie dla niedowiarków, odpowiednia terapia alkoholowa ułatwia podejmowanie takich decyzji i powrót do życia w pełnej trzeźwości.