Jak wyglądają przewody kominiarskie
Kominiarze zajmują się czyszczeniem kominów od XVI wieku. Noszą płaskie czapki i długie do kolan kombinezony, które są pokryte sadzą. Kominiarze wykonują swoją pracę, wchodząc do komina i zeskrobując sadzę (czarny osad) z wnętrza kominka lub pieca.
Wygląd kominiarza podczas przeglądu kominiarskiego
Większość kominiarzy używa dziś szczotek, a nie szmat lub gąbek, do czyszczenia przewodów kominowych przed ich wymieceniem. Przewody kominowe to puste rury, które biegną przez środek komina, aby zapewnić wentylację dla dymu. Kominy mogą być wykonane z cegły, kamienia lub metalu, który jest zazwyczaj stal nierdzewna lub aluminium. Kominiarze czyszczą kominy za pomocą szczotek i szmat. Nie używają gąbek, ponieważ gąbki mogą zatrzymywać sadzę wewnątrz przewodu kominowego, co utrudnia późniejsze jej usunięcie. Kominiarze noszą również odzież ochronną, aby zabezpieczyć się przed ostrymi krawędziami i gorącymi powierzchniami, wykonując przeglądy kominiarskie.
Przegląd kominiarski z przewodami kominowymi
Przewody kominowe wykonane są z cegły lub gliny, a w ich wnętrzu znajduje się szereg zakrętów. Kominiarze czyszczą je za pomocą szczotek, które mają miękkie włosie na jednym końcu i sztywne włosie na drugim końcu. Szczotkują sadzę z każdego zakrętu w przewodzie kominowym, aż nie pozostanie nic do czyszczenia. Przewody kominowe są wewnętrznymi przejściami, które pozwalają dymowi wyjść z kominka lub pieca. Kominiarze często używają szczotek i innych narzędzi do czyszczenia tych przewodów przed ich wymieceniem. Kominiarze używają szczotek do czyszczenia wnętrza przewodu kominowego lub pieca. Mogą również używać odkurzaczy i systemów wodno-ściekowych do usuwania sadzy. Kominiarze nie tylko czyszczą przewody kominowe, ale także sprawdzają je pod kątem pęknięć lub dziur, przez które powietrze może uciekać do domu.
Zanieczyszczenia podczas przeglądu kominiarskiego
Mogą również sprawdzać i naprawiać rury wentylacyjne, które są mniejszymi rurami łączącymi przewód kominowy z kominem lub piecem. Kominiarze czyszczą komin za pomocą szczotek i odkurzaczy. Używają szczotek do usuwania sadzy z przewodu kominowego i odkurzaczy do zasysania luźnego popiołu i gruzu. Kominiarze mogą również używać odkurzaczy, wody i kanalizacji do usuwania sadzy. Kominiarze nie tylko czyszczą przewody kominowe, ale także sprawdzają je pod kątem pęknięć lub otworów, przez które powietrze może uciekać do domu. Jeśli znajdą takie pęknięcie, łatają je i ponownie przeczesują przewód kominowy. Kominiarze czyszczą również sam kominek lub piec. Używają szczotek do usuwania popiołu i sadzy, odkurzaczy i węży wodnych do zasysania brudu i kurzu oraz szczotek do szorowania pozostałych zanieczyszczeń.