Xiaomi mi 11 to flagowy smartfon słynnej chińskiej marki!

To już piąty smartfon tego typu, który firma wypuściła od momentu powstania w 2011 roku. Pierwszy model był budżetowym smartfonem, drugi był urządzeniem ze średniej półki, które przebiło większość konkurentów, a teraz przyszedł czas na aktualizację w postaci nowego flagowego modelu.

Xiaomi Mi 11 to smartfon od dużej chińskiej firmy

Ten smartfon jest dobry, bo jego cena jest niższa niż wielu budżetowych smartfonów na rynku. Ma również lepszą wydajność i trwałość niż inne telefony w tym samym przedziale cenowym i ma dużo miejsca na przechowywanie zdjęć i filmów w trybie offline. Jednak ze względu na brak czytnika linii papilarnych i kwestie wytrzymałościowe należy zadbać o to, by korzystali z niego wyłącznie doświadczeni użytkownicy, którzy dobrze znają się na obsłudze podzespołów. Xiaomi mi 11 posiada procesor Snapdragon z 4x Kryo o częstotliwości 6GHz. 8GB pamięci RAM i 128GB pamięci wewnętrznej. W stosunku do poprzedniej serii Xiaomi mi 10 niewiele się zmieniło, więc ciekawe będzie zobaczyć, jak nowy model radzi sobie w grze końcowej.

Xiaomi mi 11 ma dość znajomy kształt

Nie jest bardzo wysoki, ale nie jest też krótki, więc będzie odpowiadał tym, którzy potrzebują wysokości w smartfonie. Etui wykonane jest z plastiku, który sprawia wrażenie taniego i nie zapewnia żadnej ochrony przed uszkodzeniami. Jednak biorąc pod uwagę, że wiele tańszych smartfonów wytrzymuje spadki lepiej niż ten produkt, dostajesz to, za co płacisz i nie ma to większego znaczenia. Xiaomi mi 11 to smartfon klasy średniej z systemem Android 9.0 Pie W przeciwieństwie do swojego poprzednika, który przyszedł tylko przeinstalowany z Androidem 8.1 Oreo, nowy mi 11 pochodzi z Androidem 9.0 i Androidem 9.0 Pie, co czyni go najbardziej. To był jeden z pierwszych smartfonów, które uruchomiły oba systemy operacyjne równolegle.

Smartfony Xiaomi to dobry wybór, bo mają wiele zalet

Obejmują one solidną obudowę, która jest łatwa do naprawy i odporna na zarysowania, wydajne komponenty wewnętrzne, które działają szybko, oraz łatwe w obsłudze funkcje oprogramowania, które są łatwe w użyciu. Jednak mimo swoich wad, smartfony Xiaomi mogą być drogie w naprawie ze względu na swoją wytrzymałą konstrukcję i drogie podzespoły. Jakość aparatu również nie jest zbyt dobra, więc jeśli chcesz go wykorzystać do fotografii, będziesz musiał kupić lepszy obiektyw. Niemniej jednak telefon posiada przydatne funkcje oprogramowania, które na pewno będą potrzebne, nawet jeśli trzeba będzie zapłacić dodatkowo za naprawy lub lepsze części zamienne, gdy znów się zepsuje.