Ładowarki bezprzewodowe i przewodowe — Baseus

Ostatnich czasów ładowarki bezprzewodowe robią furorę, dzięki swojej prostocie, wygodzie, a także prostemu użytkowaniu. Takie ładowarki pasują do większości modeli smartfonów, a tym bardziej do nowo wyprodukowanych. Ładowarki tego typu idealnie nadają się do ładowania dwóch telefonów naraz, nie obciążając przy tym, złącz w telefonach. Ładowarki dobrych firm np. Xiaomi są energooszczędne i są przyjazne dla środowiska. Wiec korzystanie z nich jest opłacane dla nas i dla środowiska.

Wybierz odpowiednią ładowarkę bezprzewodową lub przewodową

Jeśli chodzi o wygląd, ładowarka Baseus bezprzewodowa z pewnością może zmienić każde biurko w elegancką przestrzeń bez bałaganu. Ładowarki te nie są jednak całkowicie bezprzewodowe. Wymagają one gniazdka elektrycznego, podobnie jak tradycyjne ładowarki. Dlatego baterie w urządzeniu muszą być gdzieś ładowane. Można to zrobić na kilka sposobów, a wszystkie dzielą się na dwie główne kategorie: ładowanie przewodowe i bezprzewodowe. Wiele osób jest już zaznajomionych z ładowaniem przewodowym i czuje się z nim komfortowo.

Zalety ładowarek bezprzewodowych

Omówiliśmy już pokrótce zalety ładowania bezprzewodowego, ale tutaj omówimy tę kategorię bardziej szczegółowo. Aby dać czytelnikom inną perspektywę, omówimy również możliwe wady korzystania z ładowarki bezprzewodowej. Bezprzewodowe przesyłanie energii do zasilania samochodów i urządzeń elektronicznych było marzeniem ludzkości od początku jej przygody z elektrycznością. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat dowiedzieliśmy się, jak przekształcać energię w fale radiowe, jak badać ludzkie ciało za pomocą fal radiowych i jak wykrywać odległe obiekty za pomocą fal radiowych. Dzięki tym postępom trudno uwierzyć, że dopiero niedawno metody bezprzewodowego ładowania stały się powszechne. W tym artykule poznamy zasadę działania i wydajność ładowarek indukcyjnych oraz porównamy dostępne na rynku ładowarki bezprzewodowe.

Zalety ładowarek Baseus

W porównaniu do ładowania przewodowego ładowanie bezprzewodowe różni się tym, że ładowanie rozpoczyna się, gdy po prostu umieścisz swój smartfon na ładowarce. Po wyjęciu smartfona kończy się ładowanie. Ładowarki wykorzystujące styki lub magnesy oferują podobną wygodę, ale dotyczy to tylko zegarków i innych małych przedmiotów. Skuteczność protokołu ładowania powinna być oceniana na podstawie jego nowości. W miarę jak deweloperzy udoskonalają ładowanie bezprzewodowe, pozytywne aspekty rosną, a negatywne maleją.