Kiedy może nam się przydać skup mieszkań? 

Problemy mieszkaniowe mogą nas dotknąć w najmniej oczekiwanym momencie. Najważniejsze, abyśmy byli do nich maksymalnie przygotowani. Oczywiście najważniejsze jest to, abyśmy kontaktowali się z jak najbardziej doświadczonymi pośrednikami, którzy pracują w jakimś doradztwie nieruchomości. Zauważmy też, że rynek wtórny i pierwotny będzie się bardzo intensywnie rozwijać w Polsce i w efekcie amatorzy mogą po prostu mieć bardzo duże problemy z tym, aby przeprowadzić skutecznie tego rodzaju transakcje. Czasami nawet nie wiemy, jak powinien być zrealizowany skup mieszkań no bo po prostu się na tym nie znamy i nie ma też w tym niczego dziwnego. Od tego przecież mamy doświadczonych specjalistów, aby wyjaśnili nam wszystkie niuanse i poinformowali o tych kwestiach najbardziej kluczowych. Niekiedy po prostu chcemy szybko się pozbyć mieszkania z różnych powodów no i wtedy warto zainteresować się skupem.

Do kogo się zwrócić, gdy potrzebny nam jest skup mieszkań?

Zawsze też oczywiście będziemy musieli się zwracać właśnie do specjalistów z dużym doświadczeniem zawodowym, którzy dobrze wiedzą, jakie przepisy będą wchodziły w grę i jak najszybciej zakończyć transakcję. Gdy zresztą planujemy skup mieszkań, to czasami po prostu wychodzimy z błędnego założenia, że całkowicie samodzielnie możemy sobie poradzić z takim zadaniem. Niekoniecznie jednak może to być prawda i w konsekwencji albo mieszkanie sprzedamy zbyt tanio albo też po prostu w ogóle nie dojdzie do transakcji. Pamiętajmy, że nie każdemu kupującemu będziemy mogli zaufać i różne sytuacje występują właśnie w tej branży. A jeżeli skoncentrujemy się na profesjonalnie realizowanym skupie mieszkań, to wtedy nie przejmujemy się całą procedurą. Wówczas, bowiem specjaliści zajmują się całą transakcją, choć wtedy też trzeba będzie przeanalizować wiele najróżniejszych kwestii. Najważniejsze będzie zweryfikowanie wszystkich dokumentów, no a niejednokrotnie mieszkania okazują się zadłużone.

Jakie dokumenty sprawdza się podczas skupu mieszkań?

Naturalnie zawsze też wszystkie firmy, które będą realizowały skup mieszkań, muszą przeanalizować bardzo szczegółowo kondycję poszczególnych nieruchomości. Najważniejsze, aby mieszkanie nie było zadłużone no i oczywiście niezbędna będzie także pełna dokumentacja. Niejednokrotnie z uwagi na braki w dokumentach może po prostu nie dojść do skupu mieszkań, ale jeżeli kontaktujemy się z najlepszymi ze specjalistów, to oni już wiedzą, jak szybko uzupełnić dokumentację i do których urzędów się zgłosić. Oczywiście niezbędne będzie także fachowe ocenienie stanu technicznego budynku.