Czy warto wybrać się na spływ kajakowy po Pilicy i co można tam zobaczyć?

Czy warto wybrać się na spływ kajakowy po Pilicy i co można tam zobaczyć?

Spływ kajakowy po Pilicy – niepowtarzalna przygoda na całe życie

Kajakowanie po Pilicy to jedna z najpopularniejszych form realizowania aktywnego wypoczynku ze względu na piękne widoki i duży zakres aktywności. Tynkowany wyśmienicie krajobraz rzeki to doskonała okazja, by spotkać się z ludźmi o podobnych zainteresowaniach.

Spływ kajakowy po Pilicy to doskonała okazja dla tych, którzy uwielbiają przyrodę. Spływ ten jest idealną okazją do podziwiania rzekę Pilicę od jej źródeł po najdalsze zakola, a jego trasa przebiega przez zalewane lasami niziny Wielkopolski oraz Góry Świętokrzyskie. Należy wspomnieć, że strefa pilickiego ujścia została wpisana na listę obszarów Natura 2000 w 1997 roku jako siedliska roślin i zwierząt o dużym znaczeniu przyrodniczym.

Na trasie spływu kajakowego po Pilicy można m.in. podziwiać przepiękne skały, tunele skalne, skaliste brzegi oraz wiele innych zabytków przyrodniczych. Spotkać tam można ptaki, zwierzęta oraz odpocząć od zgiełku miasta i poczuć bliskość wspaniałej rzeki.

Ścieżka Atrakcje
Dolnopilicka ścieżka Trawniki licznych dobrze rozwiniętych torfowisk, las o charakterze parkowym z różnorodnymi gatunkami drzew, jeziorko urwiskowe Stana Dymowska
Górnopilicka ścieżka Odcinek sprzyjający wędkowaniu, rafa koralowa prowadząca do skały zwanej „Kujoną”, Strzelisko – miejsce po dawnym zamku
Ścieżka zachodnia Rezerwat Ptasi Raj, Wielki Las – najstarszy i najpiękniejszy las na rzece, Kolonia Bezogonek – siedlisko ponad tysiąca ptaków

Jednym z powodów, dla których warto wybrać się na spływ po Pilicy, jest to, że istnieje wiele miejsc, w których można cieszyć się spływem i napawać się wspaniałymi widokami. Można tam obozować, kontemplować przyrodę lub aktywnie łowić ryby, a na końcu spływu można się po prostu zrelaksować w pięknym otoczeniu.

Zapraszamy na spływ kajakowy po Pilicy – co zobaczyć?

Korzyści wynikające ze spływu kajakowego po Pilicy

Spływ kajakowy po Pilicy to cudowna okazja do zobaczenia pięknych i dziewiczym krajobrazu. Trasa przepłynięcia rzeką Pilicą jest wyjątkowo malownicza, pozwalając na podziwianie zabytkowych opactw cysterskich, zamków i starodrzewu oraz uwieńczenia wycieczki zanurzeniem w puszczańskiej przyrodzie. Jeśli chcesz nie tylko zobaczyć, ale i poczuć klimat starej szlacheckiej Polski, spływ po Pilicy jest doskonałą okazją.

Na spływie kajakowym można skorzystać z różnego rodzaju atrakcji. Jedną z nich jest przejażdżka przez pradawne śluzy, które mimo upływu wieków nadal starają się utrzymać ich unikalny urok. Nawet rybackie szlaki są warte obejrzenia i zakosztowania lokalnych przysmaków. Po trasie spływu można odpocząć w jednym z licznych krytych lokali gastronomicznych, by następnie móc cieszyć się studentami muzyki jazzowej, którzy
rozbrzmiewają w miejscowych pubach.

Poniżej przedstawiono tabelę, prezentującą najbardziej popularne atrakcje związane ze spływem kajakowym po Pilicy:

Atrakcja Lokacja
Opactwa Cystersów Henrykowa i Wąchock Wąchock
Zamek w Krzyżanowicach Krzyżanowice
Śluza Frampol Frampol
Studenci muzyki jazzowej Wiele miast

Warto wybrać się na spływ kajakowy po Pilicy, ponieważ jest to wyjątkowa okazja do podziwiania malowniczych krajobrazów, a także do odpoczynku i relaksu w rybackich knajpkach przy dźwiękach jazzu. Możesz też popływać pożeglować po jednym ze starodrzewów, wycieczek pod zamki, pomóc w kręceniu śluzy i skosztować lokalnych specjałów. Pilica jest otwiera na wszelkiego rodzaju gości, zapraszamy!

Kajakowe spływy po Pilicy – wyprawa w niezapomnianą, pełną przygód podróż!

Zobacz jak piękny jest Ten Wisły Kanał

Spływ kajakowy po Pilicy to kapitalny sposób, aby połączyć aktywność fizyczną, zakosztować niezapomnianej, pełnej przygód przyrody oraz odkryć piękną i malowniczą scenerię Wisły Kanału w województwie mazowieckim. Łączna długość samego kanału wynosi 80 km. Jest on uznawany za spokojny i przystępny dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z kajakarstwem. Wiemy to na pewno z doświadczenia poparte opiniami odwiedzających kanał ludzi. Faktem jest, iż spływ po tej malowniczej rzece okazuje się niezapomnianym przeżyciem, w skład którego wchodzi m.in.:

– odkrycie wyjątkowej fauny i flory – oglądanie lokalnych zamków i ich atrakcji turystycznych
– widoki wielu klasztorów – odwiedzenie pięknych miejscowości

Są tu także inne tereny rekreacyjne, które czekają na odkrycie przez turystów, kajakarzy, wędkarzy i amatorów spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wszystkie te atrakcje okazują się niesamowitą frajdą. Dla osób, które zdecydują się na spływ kajakowy po jednym z najpiękniejszych rzek w Polsce, warto dodać, że do dyspozycji jest przystań – miesce odpoczynku, w którym można zaparkować kajaki w dzień wyprawy, oraz przystanek, do przytulnej knajpki, gdzie można do alternatywy zjeść obiad.Jeżeli chcesz poznać piękno Pilicy i przeżyć wspaniałą przygodę na spływie kajakowym, to koniecznie kliknij w link, aby zobaczyć, co Cię tam czeka: https://vattenball.pl/splywy-kajakowe-pilica/.