Na czym polega produkcja hal stalowych

Produkcja hal stalowych odbywa się poprzez tłoczenie gorącego metalu na cienkie blachy. Do rozładunku konstrukcji stalowej firma, która produkuje hale stalowe, wykorzystuje podnośniki bramowe. Suwnice umożliwiają sprawny i szybki rozładunek konstrukcji stalowych, zwiększając jednocześnie wydajność produkcji konstrukcji stalowych. Grupy konstrukcji stalowych są składowane na składowisku i transportowane bezpośrednio ze składu na stanowisko pracy.

Hale stalowe to ważna część firm

Hale przemysłowe, magazyny i inne konstrukcje stalowe często budowane są na bazie prefabrykatów. Proces obejmuje wstępną produkcję poszczególnych elementów konstrukcyjnych. Zaletą jest to, że produkcja hal stalowych jest znacznie przyspieszony i nie ma na niego wpływu warunki atmosferyczne. Poszczególne elementy wykonywane są z odpowiedniego gatunku stali. Stal stopowa o określonych właściwościach, a następnie łączone ze sobą, najczęściej poprzez spawanie, nitowanie i skręcanie. Gotowe elementy poddawane są kontroli jakości, podczas której sprawdzane są również wszystkie ich wymiary. Pozwala to na precyzyjny montaż na miejscu w stalowni przy zachowaniu pożądanej wielkości i kształtu. Elementy stalowe są następnie pokrywane powłoką antykorozyjną, dzięki czemu przez długi czas pozostają w idealnym stanie i zachowują swoją wytrzymałość przez wiele lat.

Produkcja hal to długi i czasochłonny proces

Produkcja hal stalowych to bardzo precyzyjny i czasochłonny proces. Jeśli chodzi o wysoką precyzję, należy pamiętać, że elementy konstrukcji stalowej muszą być idealnie dopasowane. To z kolei wymaga dużej dokładności, ponieważ pojedynczy element może zawierać dużą liczbę plików konfiguracyjnych. W ramach prefabrykatu wykonano również wszelkie prace spawalnicze i malarskie.

Materiał do hal stalowych

Do prawidłowego wykonania konstrukcji stalowych materiał musi być cięty z dużą precyzją. Pojedynczy element może składać się nawet z kilkudziesięciu profili, zachowanie dokładnych wymiarów każdego elementu gwarantuje łatwy i szybki montaż konstrukcji stalowych na budowie. Kolejnym etapem jest odpowiednie przygotowanie powierzchni przed spawaniem, wykonanie blachy węzłowej, spawanie konstrukcji, przygotowanie pomalowanej konstrukcji poprzez piaskowanie do czystości oraz samo malowanie w przypadku zabezpieczenia antykorozyjnego konstrukcji poprzez cynkowanie, brak konieczności szlifowania konstrukcji stalowej przed cynkowaniem.